Kolejna #WampiradaPO za nami!

W dniu 25 kwietnia 2018r. zakończyła się kolejna edycja Akcji Studenckiego Honorowego Krwiodawstwa „Wampiriada”, organizowana przez Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej, Studenckie Studio Radiowe „Emiter” oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Wydarzenie odbyło się w budynku „Łącznik” przy ulicy Mikołajczyka 16. Akcja trwała przez dwa dni tj. 24.04 oraz 25.04, podczas których zostało zarejestrowanych 171 osób z czego 117 oddało krew. Udało się zebrać łącznie ok. 53 litry krwi!

W Wampiriadzie udział brali nie tylko studenci Politechniki Opolskiej. Wśród krwiodawców znajdowali się również absolwenci, studenci innych uczelni oraz mieszkańcy Opola.

Na wszystkich czekała moc atrakcji, aby umilić czas oczekiwania.  Na terenie wydarzenia rozlokowane zostały kropelki z grupami krwi, po znalezieniu których i zrobieniu z nimi zdjęcia, można było odebrać nagrodę od organizatorów. Jak w poprzednich edycjach, do rozwiązania była krzyżówka, został zorganizowany również konkurs polegający na odszukaniu schowanych strzykawek. Nieoceniona była również pomoc Straży Granicznej, dzięki której mieliśmy możliwość postrzelania z prawdziwej broni oraz spróbowania pysznego jedzenia ufundowanego przez Karczmę Bida. Ponadto Koło Naukowe „Żubr” czekało na wszystkich chętnych z wagą analizującą skład ciała. Nowością w tej edycji było „Guitar Hero”, które cieszyło się dużą popularnością.  Ponadto przeprowadzone zostało losowanie nagród dla osób, które zdecydowały się zasilić bank krwi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom oraz osobom, które wyraziły chęć pomocy, lecz z różnych przyczyn nie mogli oddać krwi w tym dniu. Mamy nadzieję zobaczyć się ze wszystkimi podczas kolejnej edycji!

Akcję Studenckiego Honorowego Krwiodawstwa „Wampiriada” koordynowała Agata Raducka, Dni Dawcy Szpiku Anna Pawliczek – serdecznie dziękujemy!