I ty zostań bohaterem!

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna edycja Akcji Studenckiego Honorowego Krwiodawstwa „Wampiriada” organizowanej przez Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.  Jest to największa taka akcja w województwie opolskim. Celem projektu jest promowanie honorowego krwiodawstwa oraz zdrowego stylu życia,   a co najważniejsze zebranie jak największej ilości krwi dla potrzebujących.

Krew będzie można oddawać przez dwa dni – we wtorek 24.04 oraz w środę 25.04, w godzinach od 9:00 do 14:00, w budynku „Łącznik” Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 16 w Opolu.

Jak zawsze krwiodawcy mogą liczyć na ciepłe napoje oraz drożdżówki przygotowane przez organizatorów. Studenci oddający krew będą zwolnieni z zajęć.

Uczestnicy będą mieli również okazję wzięcia udziału w licznych konkursach. Ponadto wśród krwiodawców zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Warto jednak pamiętać, iż największą nagrodą jest satysfakcja z udzielonej pomocy.

Podczas tych dwóch dni, wszyscy chętni będą mogli również dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Warto pamiętać, że do oddania krwi należy być osobą zdrową (co najmniej 2 tygodnie po przeziębieniu i 4 po cięższej chorobie), o wadze powyżej 50kg, pół roku po zabiegach chirurgicznych, tatuażu i piercingu. Ponadto kobiety nie mogą oddawać krwi podczas miesiączki.