Nie zdałem – co teraz?

Sesja już praktycznie za nami, niestety jak co semestr zebrała swoje żniwo. Pamiętajcie, że student bez poprawki to nie student! Oblana sesja nie jest końcem świata, jednak mimo to czasem pojawia się pytanie: „nie zdałem, co teraz?”

Mamy nadzieję, że to pytanie zadaje sobie niewielu z Was, jeśli jednak już tak się zdarzy pamiętajcie o punktach ECTS! To właśnie dzięki nim będziecie mogli zarejestrować się na kolejny semestr z tak zwanym długiem punktowym, oznacza to, że będziecie mieli szansę kolejny raz uczestniczyć w zajęciach z tego przedmiotu. Jeśli już na Waszym USOSie pojawi się ta nieszczęsna dwója i oceny z pozostałych przedmiotów są już wpisane, należy zwrócić się do Centrum Obsługi Studenta bądź Biura Centrum Obsługi Studenta na wydziale z podaniem o rejestrację na kolejny semestr z długiem punktowym oraz dowodem wpłaty za przedmioty powtarzane. Pamiętajcie, że każdy z Was ma swój indywidualny numer konta, który możecie sprawdzić w wyżej wymienionym dzienniku elektronicznym. Na ten numer właśnie powinniście przesłać należność za powtarzany przedmiot. Na przykład, jeżeli są to ćwiczenia, a ilość godzin w semestrze wynosi 30, to powinniście dokonać wpłaty 300 zł czyli 10 zł za każdą godzinę powtarzanych zajęć. Podobnie z innymi formami zajęć (poza wykładami). Te dokumenty możecie złożyć do tygodnia od zakończenia sesji.

Jeśli suma punktów ECTS z przedmiotów, których nie udało się Wam zaliczyć będzie niższa niż 18 należy postąpić według powyższych instrukcji. Jeśli jednak przekroczyliście limit punktowy należy zwrócić się do COS-u bądź BOS-u z podaniem o rejestrację z przekroczonym kredytem punktowym. Taką prośbę należy odpowiednio uargumentować.

Pamiętajcie również, że braki punktowe z semestru zimowego uzupełniane są przez studenta w semestrze zimowym następnego roku akademickiego, a z semestru letniego w semestrze letnim kolejnego roku akademickiego.

 

Przydatne linki :
Podanie o rejestracje z kredytem punktowym
https://cos.po.opole.pl/images/druki_regulaminy/2015_2016/1-podanie_o_rejestr_z_kredytem_punktowym.docx

Podanie o rejestracje z przekroczonym kredytem punktowym
https://cos.po.opole.pl/images/druki_regulaminy/2015_2016/podanie_z_przekroczonym_kredytem_pkt.docx

Regulamin studiów na Politechnice Opolskiej
http://www.po.opole.pl/media/akty_prawne/20151002/Regulamin%20studiow%20w%20Politechnice%20Opolskiej.pdf