Tak to wyglądało w 2017 roku…

Czym był rok 2017?
To przede wszystkim ogrom wydarzeń kulturalnych, w których wzięło udział blisko 30 tys. Studentów oraz mieszkańców województwa! To akcje charytatywne, w których zebraliśmy ok 25 tys. zł i ponad 120 litrów krwi dla tych najbardziej potrzebujących! To ponad 1500 godzin pracy samorządowców, aby dopiąć szczegóły wszystkich imprez!  To czas podejmowania trudnych decyzji, wielogodzinnych spotkań, dyskusji, a także niezapomnianych chwil wypełnionych niesamowitymi emocjami! To nieskończona dawka pozytywnej energii, motywacji do dawania z siebie jeszcze więcej!

A to wszystko dzięki Wam! Bez Waszego zaangażowania nic by się nie udało!

Początek roku 2017 przyniósł spore wyzwanie jakim była zbiórka pieniężna na cel pomocy naszej studentce fizjoterapii – Martynie, która w wyniku pożaru straciła dach nad głową oraz wszystkie swoje rzeczy. Do akcji przyłączyło się mnóstwo osób. Dzięki takiemu wsparciu udało się zebrać prawie 20 tys. zł!. Niedługo potem Samorząd Studencki wyszedł na przekór najtrudniejszemu okresowi studiów, organizując Pogotowie Sesyjne, gdzie każdy student mógł liczyć na bardzo szybką odpowiedź w przypadku jakichkolwiek problemów. Następna akcja to autorski pomysł samorządowców pt.: „Wyklikaj sobie rektorskie”. Polegała na tym, że wydział, który będzie miał najlepszy współczynnik wypełnienia ankiet oceniających wykładowców w systemie USOSweb, w nagrodę otrzyma jeden dzień rektorski. Marzec upłynął w mocnym rytmie, głównie za sprawą ROCK TIME 2017! Przegląd amatorskich zespołów studenckich organizowany był przez Studenckie Studio Radiowe EMITER, przy dużym wsparciu Samorządu Studenckiego. Ponadto miesiąc ten to początek kolejnej nowej akcji, „Miś na wagę złota”, polegającej na zbiórce pluszaków do Ochotniczych oraz Państwowych Jednostek Straży Pożarnej w województwie opolskim.

Nie ma mowy o odpoczynku, bo już początek kwietnia to czas na II edycję Wampiriady, podczas której udało się zebrać ponad 70 litrów krwi! Ponadto w towarzyszących „Dniach Dawców Szpiku” do bazy zarejestrowało się rekordowe 28 osób. Jako, że Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej dopiero nabierał rozpędu, rozpoczęła się kolejna autorska akcja. Były to I Igrzyska Studenckie. To ponad dwa miesiące rywalizacji pomiędzy wszystkimi Wydziałami na płaszczyźnie zarówno sportowej, jak i zręcznościowo-logicznej. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i z pewnością doczeka się kolejnych edycji. Piękna, majowa pogoda pozwoliła na organizację pierwszego w tym roku Wielkiego Grillowania na PO! Ta znana impreza przyciągnęła bardzo dużo studentów, a o dobrą zabawę zadbali lubiani przez wszystkich rezydenci klubu Cina.  Była to znakomita rozgrzewka przed zdecydowanie największym wydarzeniem kulturalnym w Opolu – Piastonalia 2017!


Ogromne wyzwanie organizacyjne wypadło naprawdę znakomicie. Dzięki wspaniałej pogodzie i atrakcyjnemu programowi na Błonia Politechniki Opolskiej przybyła cała rzesza ludzi. Studenci mogli również skorzystać z szeregu wydarzeń towarzyszących przygotowanych w pełni przez organizatorów – Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej. Koniec Piastonaliów był niezwykle kolorowy dzięki zorganizowanej Eksplozji Kolorów. Otrząsnąć się po takiej imprezie nie było łatwo, ale mimo wszystko Samorząd po raz kolejny ruszył na odsiecz studentom organizując po raz kolejny Pogotowie Sesyjne!
W ten oto sposób rok akademicki 2016/17 dobiegł końca, studenci rozjechali się do swoich domów na zasłużony odpoczynek. Jednak dla Samorządu to słowo jest zupełnie obce. Już od lipca odbywały się regularne spotkania, aby w kolejnym roku przygotować wszystkie nasze wydarzenia jeszcze lepiej!

Pod sam koniec września SSPO przygotował szkolenia z praw i obowiązków studenta dla świeżo zarekrutowanych żaków. Wzięło w nich udział ponad 600 osób, którzy poznali podstawowe zasady funkcjonowania Uczelni oraz życia akademickiego.  Kolejny okres to wiele wydarzeń klubowych, wydziałowych bali, zabaw inaugurujących nowy rok akademicki, w których kluczowy udział miał Samorząd. W listopadzie odbyła się jesienna edycja Wampiriady, w której dzięki dynamicznej współpracy ze Strażą Graniczną, można było skorzystać dodatkowo z symulatorów: zderzeń i dachowania. Podczas tej edycji udało się uzbierać blisko 70 litrów krwi! Pod koniec tego miesiąca od razu wystartowała kolejna akcja charytatywna – Szlachetna Paczka. Wspólnie z Strażą Graniczną udało się pomóc aż dwóm rodzinom, a zebrana kwota przekroczyła 5 tys. zł.
Jednym z ostatnich wydarzeń ubiegłego roku były Mikołajki z mBankiem. Samorząd z tej okazji zorganizował cztery równoległe atrakcje: Turniej Lasertag, Turniej Fifa 18, Trening Zumby dla wszystkich oraz seans filmowy w Łączniku. Dla wszystkich uczestników przewidziane były ciekawe upominki a dzięki ich zaangażowaniu, cała impreza wypadła doskonale!

Rok 2017 był intensywny, jak widzicie obfity w przeróżne wydarzenia, te mniejsze oraz w te ogromne. Jako Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej pragniemy serdecznie podziękować, że zawsze możemy na Was liczyć, że jesteście naszą największą motywacją do coraz to większej pracy i rozwijania naszej działalności!

Jeśli chcesz brać udział w organizacji tego typu wydarzeń lub jesteś zainteresowany jak to wygląda „od środka” to nie ma problemu!

Przyjdź i zobacz 😊