Jesienna edycja Wampiriady dobiegła końca, zebraliśmy 62 litry krwi!

W dniach 21-22 listopada 2017r.  na Politechnice Opolskiej odbyła się kolejna edycja Akcji Studenckiego Honorowego Krwiodawstwa „Wampiriada”, zorganizowana tradycyjnie w Zespole Dydaktycznym „Łącznik” przy ulicy Mikołajczyka.

Podczas dwóch dni akcji zostało zarejestrowanych 175 osób z czego 138 oddało krew. Łącznie bank krwi został zasilony 62 litrami krwi!

W Wampiriadzie bardzo chętnie brali udział studenci, absolwenci, pracownicy Politechniki oraz mieszkańcy Opola, przez co krwiodawcy spędzili trochę czasu w kolejkach. Jednak nie pozwoliliśmy się im nudzić! Przygotowaliśmy szereg atrakcji, m.in. symulator dachowania i zderzeń, kurs pierwszej pomocy, czy wagę analizującą skład ciała. Studenci mogli również postrzelać z prawdziwej broni. Ponadto na każdego uczestnika czekały świeże drożdżówki, kawa, herbata oraz słodkie napoje i przekąski.

Akcję poboru krwi zorganizował Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej, Studenckie Studio Radiowe Emiter oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Wsparciem dla nas byli również funkcjonariusze Straży Granicznej w Opolu.

Serdecznie dziękujemy nie tylko krwiodawcom ale także osobom chętnym, które z różnych powodów nie mogły w tych dniach oddać krwi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu akcji.

Koordynatorem akcji była Agata Raducka – dziękujemy!