Ratuj życie razem z nami! Wampiriada na Politechnice Opolskiej

Samorząd Studencki, we współpracy ze Studenckim Studiem Radiowym Emiter oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, po raz kolejny organizuje Akcję Studenckiego Honorowego Krwiodawstwa „Wampiriada”! Celem projektu jest oczywiście promowanie szczytnej idei honorowego krwiodawstwa, jak również propagowanie zdrowego stylu życia, a co najważniejsze – zebranie jak największej ilości krwi.

Na krwiodawców czekamy we wtorek (21.11) oraz w środę (22.11), w godzinach od 9:00 do 14:00, w budynku „Łącznik” Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 16 w Opolu. Na miejscu, oprócz ciepłych napojów i drożdżówek, zapewniamy również liczne atrakcje i konkursy z nagrodami. Ponadto wśród osób oddających krew rozlosujemy atrakcyjne nagrody!

Jak w dwóch poprzednich edycjach, uczestnicy „Wampiriady” będą mieli także okazję spotkać funkcjonariuszy Straży Granicznej z Opola i postrzelać z prawdziwej broni. Dodatkowo, dzięki uprzejmości Polskiego Związku Motorowego, studenci będą mogli wypróbować symulator wypadków!

Pamiętaj! Aby oddać krew musisz być osobą zdrową (co najmniej 2 tygodnie po przeziębieniu i 4 po cięższej chorobie) i trzeźwą, o wadze powyżej 50kg, nieprzyjmującą antybiotyków i leków hormonalnych na stałe, pół roku po zabiegach chirurgicznych, tatuażu i piercingu. Jeśli jesteś kobietą, dodatkowo nie możesz oddawać krwi podczas okresu.