Głosuj na studenckie projekty w budżecie obywatelskim Opola

Studencie,
przed Nami kolejna edycja Budżetu obywatelskiego. Głosować może każdy mieszkaniec Opola, więc i Ty (mieszkaniec, niekoniecznie obywatel – nie musisz być zameldowany a jedynie mieszkać) możesz mieć wpływ na życie kulturalne naszego miasta. Jak we wcześniejszych edycjach Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej przygotował kilka propozycji do wyboru.

Jeden z wniosków dotyczy znanego już poniektórym i w poprzedniej edycji cieszącego się dużym zainteresowaniem  „Studenckiego Kina Nocnego na Błoniach Politechniki”. Każdego wieczoru odbywać będzie się projekcja filmu wybranego przez studentów naszej Uczelni, a wydarzenie odbywać będzie się w tygodniu poprzedzającym Studencką Wiosnę Kulturalną „Piastonalia 2018”.

Kolejną propozycją, jaka została zgłoszona, jest przygotowanie przeglądu gwiazd polskiej sceny kabaretowej, czyli „Pośmiejmy się na Błoniach – występ kabaretowy”. Wstęp na wydarzenie byłby bezpłatny i darmowy dla wszystkich studentów i mieszkańców Opola.

Ostatnią propozycją jest organizacja kolejnej edycji Igrzysk akademickich w Opolu, które w ubiegłym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem studentów Politechniki Opolskiej. Wydarzenie kierowane jest do wszystkich studentów opolskich uczelni wyższych, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu w kilkuosobowych drużynach i powalczyć o miano najbardziej uzdolnionych studentów w różnych dziedzinach – zarówno sportowych, jak i tych bardziej umysłowych. Całe wydarzenie planowane jest na okres 2-3 miesięcy, gdzie na każdą kategorię przewidziany byłby jeden tydzień.

Głosowanie zaczyna się w poniedziałek 16 października, a kończy w niedzielę 22 października. Przewidziane są dwie formy oddawania głosu: pierwszą z nich jest forma papierowa, a druki niezbędne do oddania głosu znajdziemy w ratuszu miasta Opole, natomiast drugą, wymagającą dużo mniej zaangażowania formą głosowania jest forma elektroniczna. Wybierając tę formę bez wychodzenia z domu możesz mieć wpływ na życie naszego miasta.
Link do formularza uprawniającego do głosowania: https://dialog.um.opole.pl