Piastonalia 2017 coraz bliżej!

Już niedługo studenci przejmą kontrolę nad Opolem a to za sprawą Studenckiej Wiosny Kulturalnej Piastonalia 2017! Tegoroczne Piastonalia na Błoniach będą niezwykłe a zapewni to z pewnością szereg atrakcji przygotowanych przez organizatorów – Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej.

Na studentów czeka mnóstwo ciekawych wydarzeń towarzyszących a wśród nich: turnieje siatkówki, gier planszowych oraz turniej lasertaga. Dla fanów gier komputerowych również przygotowaliśmy rozrywkę a będzie nią Piastogranie, czyli turniej gier komputerowych, w których uczestnicy będą mogli zmierzyć się w grach: CS:GO, Hearthstone czy League of Legends.

Moc koncertów na Błoniach poprzedzi tradycyjna Żakinada czyli barwny pochód studentów ulicami miasta. Przemarsz z Politechniki Opolskiej rozpocznie się o godzinie 13 spod DS. Pryzma, jednocząc się ze studentami Uniwersytetu Opolskiego studenci wspólnie podążą na Rynek Opola, gdzie odbędą się koncerty oraz uroczyste przekazanie klucza do miasta Samorządom, które oznacza przejęcie przez studentów władzy nad Opolem.

Pierwszy dzień Piastonaliów na Błoniach Politechniki Opolskiej rozpoczniemy w tanecznym stylu. W rytmach DISCO-POLO rozbawi nas Dejw, dawkę tanecznej energii zapewnią Łobuzy a gwiazdą wieczoru będzie zespół POWERPLAY! Jednak to nie koniec niespodzianek, kolejny dzień zapowiada się jeszcze ciekawiej. Koncertowy piątek rozpocznie Cała Góra Barwinków następnie w rytmach rocka zagra dla nas LAO CHE, a w muzyczną zabawę porwie nas ENEJ!

Piastonalia zakończymy największym i z pewnością najbardziej widowiskowym wydarzeniem – Eksplozją Kolorów czyli wielkim świętem kolorów holi. Kolorowa Eksplozja odbędzie się 27 maja jak zwykle na Błoniach PO. Festiwal jest otwarty dla wszystkich i zupełnie darmowy. Na Festiwalu poza kolorową energią i koncertową muzyką, będzie także wiele innych ciekawych atrakcji a między innymi grillowanie czy bitwa akademików. Imprezę poprowadzą dla uczestników rezydenci z klubu CINA m.in. Don Pablo i Dee Push.

Do zobaczenia!