Akademia Przyszłości Czas Start!

Pewnie słyszeliście o projekcie „Szlachetna Paczka”? Siostrzanym projektem akcji „Szlachetna Paczka” Jest AKADEMIKA PRZYSZŁOŚCI organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna.

W projekcie biorą udział tutorzy, czyli wolontariusze którzy indywidualnie wraz z dziećmi prowadzą je „za rękę” od porażek w szkole do sukcesów żywicowych. W ten sposób, każde dziecko biorące udział w projekcie zyskuje pewność siebie, poznaje swoje mocne strony i wieży że każdy cel postawiony przez siebie jest w stanie osiągnąć.

Wolontariuszem (tutuorem) może zostać każdy z nas, kto posiada czas na spotkanie się z dzieciakami raz w tygodniu, w szkole w której dziecko na co dzień przebywa uczy się i wychowuje. Akcja trwa cały rok akademicki, (od września do czerwca). Dzięki pomocy dziecku, wnosi wiele dla siebie. Uczy się pracy w zespole, komunikatywność, nabywa zdolności organizacyjne oraz interpersonalne.

Według projektu kolegium – to po prostu Szkoła Podstawowa która bierze udział w projekcie „Akademia Przyszłości”. W Opolu udział biorą 4 szkoły: SP nr 21, SP nr 2, SP nr 8, SP nr 5. Do dzieciaków w dwóch szkołach SP nr 5 i SP nr 8. Po wybraniu szkoły wolontariusz poza spotkaniami z uczniem, spotyka się także z innymi wolontariuszami z swojego kolegium. Kilka razy w roku odbywają się wydarzenia kolegialne na których tutorzy i dzieci poznają się wzajemnie i wspólnie uczestniczą w różnych zajęciach. Są to między innymi.: Bal Karnawałowy, czy inna wspólna zabawa poza nauka.

Sama akademika też żyje swoim życiem. W ciągu roku jest kilka stałych wydarzeń w których uczestniczą wszyscy członkowie jak i również dzieciaki z danego województwa. Są to między innymi Fotel Prezesa (z okazji Dnia Dziecka), Inauguracja projektu (rozpoczęcie roku akademickiego) czy Gala Sukcesów (zakończenie całego projektu).

Zapytacie czy warto? Odpowiedź znajdziecie poniżej w odpowiedzi jednej w wolontariuszek z naszego województwa Opolskiego:

„Bezcennym jest uczucie, kiedy widzi się progres dziecka. Uczucie, że to dzięki pracy z dzieckiem, ono się otwiera i postrzega piękno w sobie i to na zewnątrz, którego, być może wcześniej nikt mu nie pokazał”

Więc kto nie poprawi Wam humoru, jak nie uśmiech dziecka!

 

Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej https://akademiaprzyszlosci.org.pl/ oraz do zobaczenia video https://www.youtube.com/watch?v=SSE90MsKdl0.