Znamy już datę Studenckiej Wiosny Kulturalnej „Piastonalia” 2017!

Piastonalia to wydarzenie, na które czekają wszyscy studenci Opola, bo to właśnie oni przejmują wtedy władzę nad miastem. Jest to wydarzenie o charakterze kulturalny, ale też muzycznym, podczas którego punktami kulminacyjnymi są tradycyjnie koncerty na dużej scenie. Koncerty zespołów polskiej sceny muzycznej odbędą się na Błoniach Politechniki Opolskiej. W latach poprzednich podczas Piastonaliów grały takie gwiazdy jak T Love, Nosowska, Big Cyc, Grubson czy IRA.


Koncertom na dużej scenie towarzyszy szereg innych akcji: wiele wydarzeń sportowych oraz turniejów, m.in. studencki turniej w kręgle czy PIASTOGRANIE – czyli największy na Politechnice Opolskiej turniej gier komputerowych. Jak co roku, studenci skupią na sobie wzrok wszystkich mieszkańców miasta podczas ŻAKINADY – barwnego pochodu przebranych studentów. Żakinada ruszająca spod akademików Politechniki, poprzez kampus Uniwersytetu, przejdzie na opolski Rynek, gdzie władze miasta przekażą symboliczne klucze do miasta Przewodniczącym Samorządów Studenckich Politechniki i Uniwersytetu.


Jak w latach poprzednich podczas Piastonaliów odbędzie się również EKSPLOZJA KOLORÓW
, czyli najbardziej kolorowe wydarzenie w Opolu.

Termin najbardziej wyczekiwanego przez studentów wydarzenia jest już znany. Tegoroczne Piastonalia trwać będą od 22 do 27 maja. Koncerty na Politechnice Opolskiej odbędą się w  dniach 25-27 maja.

Jeśli macie pomysł na ubarwienie tegorocznych Piastonaliów lub pomysł na koszulkę Piastonaliową, piszcie do nas na adres samorzad@po.opole.pl !