Nie zdałem – i co teraz?

Nie zdałem! Co teraz?

Sesja bywa okrutna, mnóstwo nauki, mało czasu, jeszcze mniej motywacji. To ciężki czas dla studentów. Niektórym udaje się zaliczyć sesję przed sesją. Większość musi jednak dzielnie walczyć przez ponad połowę lutego. W większości – czego wszystkim życzymy – sprawdzając ocenę z egzaminu w USOSie krzyczymy z satysfakcją „yes”! Lecz czasem – czego już Wam nie życzymy – łapiemy się za głowę z przerażającą myślą „nie zdałem, co teraz?”

Mamy nadzieję, że to pytanie zadaje sobie niewielu z Was, jeśli jednak już tak się zdarzy pamiętajcie o punktach ECTS! To właśnie dzięki nim będziecie mogli zarejestrować się na kolejny semestr z tak zwanym długiem punktowym, oznacza to, że będziecie mieli szansę kolejny raz uczestniczyć w zajęciach z tego przedmiotu. Jeśli już na Waszym USOSie pojawi się ta nieszczęsna dwója i oceny z pozostałych przedmiotów są już wpisane, należy zwrócić się do Centrum Obsługi Studenta bądź Biura Centrum Obsługi Studenta na wydziale z podaniem o rejestrację na kolejny semestr z długiem punktowym oraz dowodem wpłaty za przedmioty powtarzane. Pamiętajcie, że każdy z Was ma swój indywidualny numer konta, który możecie sprawdzić w wyżej wymienionym dzienniku elektronicznym. Na ten numer właśnie powinniście przesłać należność za powtarzany przedmiot. Na przykład jeżeli są to ćwiczenia a ilość godzin w semestrze wynosi 30 to powinniście dokonać wpłaty 300 zł czyli 10 zł za każdą godzinę powtarzanych zajęć. Podobnie z innymi formami zajęć (poza wykładami). Te dokumenty możecie złożyć do 25 lutego 2017r.

Jeśli suma punktów ECTS z przedmiotów, których nie udało się Wam zaliczyć będzie niższa niż 18 należy postąpić według powyższych instrukcji. Jeśli jednak przekroczyliście limit punktowy należy zwrócić się do COS-u bądź BOS-u z podaniem o rejestrację z przekroczonym kredytem punktowym. Taką prośbę należy odpowiednio uargumentować.

Pamiętajcie również, że braki punktowe z semestru zimowego uzupełniane są przez studenta w semestrze zimowym następnego roku akademickiego, a z semestru letniego w semestrze letnim kolejnego roku akademickiego.

 

Przydatne linki :
Podanie o rejestracje z kredytem punktowym

https://cos.po.opole.pl/images/druki_regulaminy/2015_2016/1-podanie_o_rejestr_z_kredytem_punktowym.docx

Podanie o rejestracje z przekroczonym kredytem punktowym

https://cos.po.opole.pl/images/druki_regulaminy/2015_2016/podanie_z_przekroczonym_kredytem_pkt.docx

Regulamin studiów na Politechnice Opolskiej

http://www.po.opole.pl/media/akty_prawne/20151002/Regulamin%20studiow%20w%20Politechnice%20Opolskiej.pdf