Sesja nadchodzi…

buka

Czy jest coś straszniejszego od Buki?? Mieszkańcy Doliny Muminków zapewne powiedzą, że nie… a co na to studenci?? Zapewne jedną z pierwszych odpowiedzi Studentów na to pytanie będzie…. SESJA! Tak właśnie… sesja! Wprawdzie Buka niesie zimę, ale w czasie sesji również wieje chłodem i to pomimo, iż atmosfera bywa bardzo gorąca… Na pierwszy rzut oka wyda się to sprzecznością, pewnie wiele osób pomyśli, że to oksymoron, ale… po głębszym zastanowieniu myślę, że każdy student przyzna, że tak jest naprawdę!

Można by wręcz powiedzieć, iż jest to magia… czy zatem sesja to czas magiczny?? Pod pewnymi względami na pewno TAK! Tylko jakiego rodzaju?? Obawiam się, że większość osób odpowie z przekonaniem (graniczącym z pewnością!), że CZARNA!

Spójrzmy jednak na tę magię z innej strony… Przecież jest to czas, kiedy studenci w dwa tygodnie potrafią nauczyć się wszystkiego…. Nie, nie przesadzamy naprawdę są w stanie nauczyć się wszystkiego! Niejednokrotnie przez blisko pół roku nie da się czegoś pojąć, a w tym magicznym okresie nagle staje się to możliwe! Kolejnym aspektem jest ten epicki czas zaraz po sesji….. Może zatem warto spojrzeć na sesję z trochę innej strony, tej magicznej… ale białej, czystej magii dzięki, której wszystko staje się możliwe!

I tym pozytywnym przesłaniem kończymy ten wpis, życząc Wam powodzenia podczas sesji, a kończącym studia udanych obron. Niech moc będzie z Wami!

Ekspekto patronum!