Co się u nas dzieje i co nas czeka

Niedawno, wróciliśmy z Sesji Forum Uczelni Technicznych w Bydgoszczy, czyli Komisji Branżowej Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej zrzeszającej przedstawicieli wszystkich Uczelni technicznych w Kraju. Dyskutowaliśmy tam o sprawach ważnych dla środowiska inżynierów oraz studentów kierunków technicznych. Byliśmy tam żeby dalej Wam pomagać!
Cały czas pracujemy nad ulepszeniem Regulaminu Studiów na naszej Politechnice. Ciągłe poprawki, interpretacje artykułów i walka o dobro studentów wciągnęły nas prawie na maxa.
Jest przy tym sporo pracy, ale dajemy radę! By nam wszystkim studiowało się lepiej.

Ale nie zapominamy o Was. Nasze biuro jest dla Was zawsze otwarte, gdy tylko świeci się światło (jeśli się świeci a nas nie ma, chwilka cierpliwości – jesteśmy na obiadku). Szczegółowe godziny dyżurów znajdziecie na naszej stronie i na profilu na facebooku. Możecie się do nas zwrócić z każdym problemem. Zawsze pomożemy i poradzimy co w Twojej sytuacji powinieneś zrobić.

Nie zapominamy także o innych inicjatywach, które na stałe wpisały się w kalendarz Uczelni. Cały czas jesteśmy w trakcie rozmów z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w sprawie organizacji Wampiriady, która odbędzie się już w najbliższym czasie. Zgodnie z tradycją będą na Was czekać drożdżówki, napoje i konkursy z nagrodami oczywiście! Mamy nadzieję, że przyjdziecie tak jak zawsze i pokażemy że nasi studenci potrafią pomagać!

Nie samą nauką student żyje. Po drodze życia studenckiego, napotykamy… Praktyki? Ale jak, gdzie i czym są? Dowiecie się na kolejnym projekcie nad którym pracujemy! „Bezpieczne praktyki i środowisko” to ogólnopolska akcja, przygotowująca nas studentów, do wkroczenia w wiek produkcyjny. Możemy się dzięki niej dowiedzieć wielu ciekawych informacji odnośnie praw pracownika, pracodawcy, co jest zgodne z umowami a co nie. Może wydawać się Wam to nudne i bezsensowne ale naprawdę warto! Bo w razie przyszłych problemów z pracodawcami (miejmy nadzieję że unikniemy ich wszyscy) będziecie wiedzieć jak je szybko i w prosty sposób rozwiązać. Przy okazji tego projektu na pewno będzie też szansa na kurs pierwszej pomocy!

Kolejną sprawą jaką się zajmujemy już od dłuższego czasu są PIASTONALIA! Tak, tak wiemy, że są dopiero w maju, ale my już intensywnie pracujemy nad tym, abyście mogli się bezpiecznie bawić oraz imprezować ze znajomymi! Cały czas pracujemy nad tym, aby wzorem poprzednich lat było to najlepsze wydarzenie w Opolu! Za niedługo dowiecie się jakie atrakcje dla Was przygotowujemy! Cały czas czekamy od Was na propozycje wydarzeń w ramach Piastonaliów oraz jeszcze ostatnie dni na propozycje plakatu Piastonaliowego na mail: piastonalia@sspo.pl.